Nitra

10. augusta 2017
304 Views

Majestátny hrad, výstavy a veľa zábavy!

Zvažujete, že ešte v rámci prázdnin a dovolenky by ste niekam radi zavítali, ale neviete sa rozhodnúť kam? My vás pozývame do Nitry! Prečo? Existuje veľa dôvodov, prečo práve do tohto krásneho mesta ležiaceho uprostred nádhernej prírody. Hrad, múzeá, kultúrne podujatia a najmä augustová výstava Agrokomplex! Napovieme vám, čo by ste si nemali nechať ujsť v rámci návštevy tohto mesta.

Nitriansky hrad

Vedeli ste, že majestátny Nitriansky hrad je pôvodne najväčším hradom na Slovensku? Práve na tomto mieste môžete navštíviť Katedrálu sv. Emeráma, Katedrálnu vežu, Kazematy, Gotickú priekopu či Biskupský palác.

NITRA

NITRA

Múzeá

Ponitrianske, Diecézne aj Misijné múzeum sú skutočne zaujímavými miestami, kde môžete objaviť zaujímavé exponáty. Chystáte sa na Agrokomplex? Do diára si zaznačte aj tematicky podobnú návštevu unikátneho poľnohospodárskeho múzea, kde si užijete svet vývoja poľnohospodárstva a potravinárstva. Zaujímavosťou je, že v rámci návštevy je možné spestriť si výlet aj skvelou jazdou poľnou železničkou.

Kultúrny život

O podujatia v priebehu leta v Nitre nie je núdza. Slávnosti Nitra, milá Nitra sa začala oslavami príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. Počas celého leta si môžete vychutnať tóny umenia. Pre deti si miestni nachystali tradičné cykly detských divadelných predstavení, filmov, dychoviek či koncertov. Tradíciu neprerušia ani s premietaním filmov na hrade a návštevníci mesta sa môžu pokochať aj zaujímavou výstavou pohľadníc a fotografii starej Nitry.

 

Do farebného boxu

PROGRAM AUGUST

Nitrianske kultúrne leto 2017

S príchodom dlhých letných dní sa do nás vlieva pocit zaslúženého relaxu, pohody a ničnerobenia. Obľúbené nedeľné popoludnia v Mestskom parku na Sihoti s rozprávkami pre deti, muzikálovými melódiami a bubeníckym workshopom (13.8.), Letný Bažant Kinematograf na Svätoplukovom námestí (26.-29.8.), Slížovica (28. 8.) či programy jednotlivých mestských častí – Chrenovské dožinky (16.-19.8.), Klokočinský jarmok (1.-3.9.), Krškanská rozlúčka s letom (16.9.), Podzoborské vinobranie (10.9.) sú prísľubom príjemne strávených letných chvíľ v meste Nitra.

Autor: Jana Kadlečíková

Zdroj foto: NISYS – Turistické informačné centrum