Dovolenka počas zimného obdobia v tropických krajinách? Vyberáme top 5 krajín.

4. novembra 2017
1352 Views

Každý rok sa zvyšuje počet Slovákov, ktorí chcú a budú tráviť zimnú dovolenku v teplej, tropickej krajine. Láka ich najmä zmena prostredia a únik od zimy. Veď predstava, že odlietate z krajiny, v ktorej je zima a prilietate v krajine, kde svieti slnko, sú tam nádherné pláže a budete tam chytať bronz je veeeľmi lákavá. No a teraz si povieme trošku viac o krajinách, ktoré sú ideálnymi adeptami na splnenie týchto predstáv.

  1. Bali

Tropický raj, ktorý je známi najmä krásnymi prírodnými scenériami, ktoré zaplavujú instagramové kontá užívateľov, ktorí sa tam vyskytli. Je to naozaj destinácia, ktorá patrí medzi top vyhľadávané miesta, na ktorých sa dovolenka počas zimného obdobia trávi najlepšie.

bali-2608507_1280

2. Kuba

Kuba je sen mnohých cestovateľov a dovolenkárov obzvlášť. Napriek režimu, ktorý na Kube pretrváva sa vyznačuje veľmi vyspelým cestovným ruchom, ktorí ponúka naozaj dobré služby pre návštevníkov/turistov. Veľkému počtu Slovákov, ktorí sa rozhodli pre Kubu vôbec nevadí, že krajina vyžaduje víza, lebo sa tešia na krásne, dlhokilometrové pláže, faunu a flóru tohto karibského ostrova. Dovolenka na Kube je sen.

beach-2356300_1280 (1)

3. Maledivy

Už pri vyslovovaní tejto destinácie hneď vidím pred sebou palmy, pláže, bungalovy a ticho, relax, pohodu. A tieto asociácie sa vynárajú určite viacerým 🙂 Aj preto patria Maledivy medzi tie destinácie, ktoré sú najviac vyhľadávané počas zimného obdobia. Ach, tie lagúny, farba vody, piesočnaté pláže a množstvo iných lákadiel. Stačí sa len zbaliť a vyraziť.

maldives-1993704_1280

4. Thajsko

Milovníci Ázie sa do Thajska vracajú každoročne. A nevedia si vynachváliť. Načerpajú novú energiu, uvoľnia si myseľ a prídu opálení! Asi to posledné by sa všetkým najviac páčilo. Už teraz zrejme väčšina z nás vybledla z letných dovoleniek. Thajsko láka Slovákov svojou kultúrou, nádhernými plážami, dostupnými cenami a hlavne teplom počas slovenskej zimy.

chiang-mai-1670926_1280

5. Dominikánska republika

Táto krajina sa čoraz viac zobrazuje v ponukách cestovných kancelárii a Slováci si ju “oťukávajú”. A nie je sa čomu čudovať, pretože dovolenka v Dominikánskej republike musí byť nezabudnuteľná. Keď si pozriete viac informácií o kultúre, plážach a službách pre turistov, dostanete riadneho chrobáka do hlavy ohľadom zimnej dovolenky.

dominican-republic-1884286_1280

Je príjemné zmeniť prostredie počas zimného obdobia aspoň na týždeň, ideálne na 10-12 dní. Na chvíľku ujsť z tej zimy, bratislavskej čľapkanice (väčšinou) a užiť si trošku slniečka v exotickej destinácii, napríklad jednej z horemenovaných. No hlavnou ingredienciou zimnej dovolenky v exotike je mať správneho partnera alebo svojich najbližších pri sebe, aby dovolenka bola plná nezabudnuteľných zážitkov.

Fotky: pixabay.com