Cestovateľské kino sa v apríli pretancuje na Jamajku

9. apríla 2017
834 Views

Krištáľovo čisté more lemované koralovými útesmi a snehobielymi plážami, úsmevy na tvárach miestnych, ktorí sa nikam neponáhľajú. Cestovateľské kino bude v utorok 18. apríla v KC Dunaj spoznávať perlu Karibiku prostredníctvom pútavého rozprávania talentovanej tanečníčky Aron Mitu, ktorá sa na ostrov vybrala nielen do tanečného kempu, ale aj okúsiť miestnu kultúru. Vďaka pobytu s lokálnymi umelcami priblíži domácich v ich prirodzenom prostredí, ako vyzerá život s tanečníkmi a čo sa dá zažiť v uliciach miest.

„Hlavným dôvodom, prečo som šla na Jamajku, bol tanec. Napríklad pri tohtoročnom pobyte som najprv prvé dva týždne mala na starosti Riddim Dance Camp 2017 s ľuďmi zo Slovenska, ktorí prišli na Jamajku po prvýkrát. Ďalší týždeň som zase mala každý deň súkromné hodiny od mojich najobľúbenejších tanečníkov a učiteľov,“ približuje Aron Mitu, ktorá však mala možnosť spoznať aj život miestnych.Je to tu rôznorodé, závisí to vždy od konkrétneho človeka, čo ho zaujíma. Na prednáške budem o tejto krajine hovoriť najmä z hľadiska tanca a kultúry, ale ak sa budú ľudia pýtať aj na iné, rada odpoviem,“ dodáva tanečníka.

Aron Mitu Tesfaye

pochádza z Etiópie, ale takmer celý život žije na Slovensku. Šikovná tanečníčka a lektorka okrem iného spolupracuje s viacerými osobnosťami domácej hudobnej scéne a tiež s festivalom Uprising. Na Jamajku cestovala dvakrát, aby navštívila tanečný kemp Dream Dance Camp by Xpressionz Family, kde učia top tanečníci z čias oldschoolu, middleschoolu a dnešného dancehallu. Z jej niekoľkotýždňového pobytu vznikol dokument Exploring Dancehall Documentary.

  1. 4. (utorok)

Štart: 20:00 hod.

Lístky: bit.ly/PredpredajJamajka