Ako kúpiť lacné letenky: 3 tipy ako na to

31. augusta 2017
1780 Views

Čaute cestovatelia! Určite mnohí z vás, ktorí neradi sedíte doma a radi spoznávate nové krajiny a kultúry, hľadáte spôsoby ako čo najčastejšie cestovať. A s tým sú samozrejme spojené financie, ktoré priamo ovplyvňujú kam, kedy a ako pôjdete. Najčastejším spôsobom dopravy vášnivých cestovateľov je pochopiteľne letecká doprava. A preto sme pre vás pripravili aspoň 3 tipy, ktoré vám pomôžu nájsť najlacnejšie letenky kedykoľvek dostanete chuť niekam vycestovať. 

Cestovanie nie je zadarmo, to určite každý cestovateľ vie potvrdiť. No existujú spôsoby, ktorými sa dá vycestovať lacnejšie.

1. Buď flexibilný

Jednou z najdôležitejších premenných pri nákladoch za letenky je flexibilita cestovateľa. Ak nemá možnosť prispôsobovať sa výhodnej ponuke, bohužiaľ si bude musieť priplatiť za letenku. Odporúčame sledovať akciové ponuky v danom čase a vybrať si z aktuálnej akciovej ponuky leteniek. V takom prípade rozhodne ušetríte a užijete si za ušetrené peniaze cestovanie po danom mieste, do ktorého smerujete. Inými slovami, ak nájdeš super ponuku, musíš byť pripravený zbaliť sa a ísť.

 

     2. Neviaž sa na miesto, ak chceš ušetriť

S flexibilitou úzko súvisí aj výber destinácie. Ak chceš ušetriť, neviaž sa na jediné miesto, do ktorého chceš vycestovať. Sústreď sa radšej na akciové ceny, na základe ktorých si potom vyberieš destináciu, do ktorej bude smerovať tvoja najbližšia cesta. Vďaka akciovým cenám takto precestuje množstvo cestovateľov celú Európu. Aktuálne akciové ceny nájdeš napríklad na www.pelikan.sk alebo aj na stránkach Ryanair.

3. Facebook skupiny alebo fanúšikovské stránky

Ak chceš “naďabiť” na výhodnú ponuku lacných leteniek, môžeš na to využiť aj sociálne siete. Najmä na Facebooku nájdeš množstvo skupín alebo fanúšikovských stránok, na ktorých denne získaš tipy na lacné letenky do miest celého sveta. My z Cestovanie po svete sledujeme najčastejšie FB stránku Letenky za babku a takisto aj ich webstránku: www.letenkyzababku.sk. Uľahčís si tým brázdenie po celom internete a všetkých možných stránkach.